Banyolarınız İçin En Güzel Fayans Marka ve Modelleri

Banyo fayans seramik modellerine, yaz ayları ile birlikte epeydir ertelediği banyo dekorasyon işine girmeye hazırlanan binbirdekor.com takipçileri için göz atmaya devam ediyoruz. Bu sayfamızda henüz banyo seramik ve fayanslarını henüz almamış, banyo yer ve duvar karolarının renklerini ve desenlerini seçememiş arkadaşlarımız için çeşitli markaların en güzel koleksiyonlarından seçtiğimiz fayans seramik tasarımlarına göz atacağız.

Her şey bir adamın toprağı pişirmeye karar vermesi veya tesadüfen pişirmesi ile başladı. İşte o gün pişen ilk seramikten bu yana belki milyon yıldır bu yapı malzemesini tıpkı tuğlalar gibi dekorasyonlarımız da kullanıyoruz ve öyle görünüyor ki önümüzdeki en az bir kaç yüzyılda daha seramikleri banyo dekorasyonumuzda görmeye devam edeceğiz.

Tabi yeryüzünün bu ilk sanatı aradan geçen yüzyıllar, bin yıllar içinde çok fazla değişime uğradı. Şimdilerde banyolarda kullanılan seramik yer ve duvar karoları, o zamankilerden çok farklı olarak, teknolojik, mimari ve estetik dokunuşlarla geleceğe uzanan tasarımlara sahip.

Bu konuda yerli seramik markalarımız ise oldukça iddialı. Genel anlamda seramik konusunda ülke olarak da dünyanın önde gelen ülkeleri arasındayız ve yerli seramik üreticilerimiz her yıl dünyaya ülkemizden milyonlarca metrekare seramik ihraç ediyor.

Bizlerde bu defa Anadolu toprakları üzerinden Avrupa’ya, Amerika’ya tarihin bu ilk sanatına kendi getirdikleri yorumlarla ürettikleri ürünleri gönderen yerli markalarımızın koleksiyonlarına göz atıyor sizleri bu markaların ürünleri ve en yeni koleksiyonları hakkında bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Örneğin temelleri 1957 yılında atılan yarım asırlık çınar Çanakkale Seramik‘in yeni banyo koleksiyonundan, Scraf, Santorini, Grafen ve tabi ki Marmoles serilerini, Sıradışı tasarımları ile bir çok ödüle sahip NG Kütahya Seramik‘in zarif banyo serilerinden, Oris, Perge, Motif ve Alkazar’ı  gibi serileri, henüz 2007 yılında hayata gözlerini açmasına rağmen kısa zamanda hatırı sayılır bir müşteri portföyü yakalayan Bien Seramik‘in, Emprador, Wedding Collection, Alto, Gloria ve Marrakech serilerini ve tabi bu gün Eskişehir’den yeni dünyaya açılan seramik penceremiz olan Yurtbay Seramik‘in Osmanlı’nın zarif sanatına atıfta bulunan Çini koleksiyonu başta olmak üzere, Fleksart, Gina, Nüans, Nikea ve Voyage gibi koleksiyonlarını inceliyoruz.

Banyo dekorasyonunda seramik seçimi hassasiyet ister, zira canınız her istediğinde banyo dekorasyonunuzu yenileyemezsiniz. Dolayısı ile uzun yıllar zaten zor ve meşekkatli bir iş olan banyo dekorasyonuna yeniden girmemek adına bu konuda başta kalite ve modası yıllar boyu geçmeyecek tasarımlardan ödün vermemelisiniz.

Bunun için hemen alt tarafta foto galerimizde yer alan ve kaliteleri dünyaca bilinen, Çanakkale Seramik, Yurtbay Seramik, NG Kütahya Seramik ve Bien Seramik gibi dört devasa markanın en tutulan, göze en hoş gelen, en dekoratif seramik yer ve duvar karosu koleksiyonlarını bir araya getirdik. Foto galerimiz içerisinde bu ürünleri incelerken, hemen üst taraflarında ki etiketlerinde koleksiyonların isimlerini görebilir, hoşunuza giden seramik ve fayans modellerini bayilerden bu isimle isteyebilirsiniz…

BANYOLARINIZ İÇİN EN İDEAL SERAMİK ve FAYANS MODELLERİ GÖRSELLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir