Banyolar İçin Renk Tavsiyeleri

 

Banyolarını yenileyen veya şu sıralar banyoda bir dekorasyon yapmayı planlayan değerli binbirdekor.com okurları için renk seçiminde yardımcı olacak oldukça önemli tavsiyelerde bulunacağız bu yazımızda…
Bildiğiniz gib banyolar genelde küçük yerlerdir. Bu yüzden, duvarlar için hacim genişletici, açık ile orta arası renklere yer vermenizi tavsiye ederiz. Fayanslar, küvet, lavabo ve tuvalet sabit unsurlar dikkate alınmalıdır. Beyaz ve kırık beyaz banyo için uygun renklerdir, çünkü bunlar temizliği ve sağlığı çağrıştırır. Diğer uygun renkler arasında mavi, turkuvaz, mavi-yeşil, veya yeşil sayılabilir.

GEÇİŞLER
Banyolar için mavi ve yeşil gibi denize ait tonlar çok daha uygun olsa da merkezi bir koridora açılan banyolarda evin genel konseptine bir geçiş sağlamak amacı ile toprak tonları daha uyumlu görünecektir.

ORGANİK ŞEKİLLER
Doğadaki şekiller akarlar,kesişirler asla durağan ve kusursuz değillerdir.Daha modern sonuçlar yaratmak için duvarlarınıza organik desenler ekleyin.Bu banyo için basitleştirilmiş bir balık şekli olabilir.

HAYAL KURUN
Mutluluk veren renkler kullanarak evinizi huzur veren bir cennete dönüştürebilirsiniz.İletişimi kesintisiz evimizde de devam ettiren teknolojilerden kaçmak için banyolarımız en uygun yerdir.Bu yumuşacık lila rengi ile ferahlayın.

KEYİF
Yorgun bir günün sonrasında kahverenginin sıcaklığı ve yeşilin dinginliği içinde huzur dolu bir geceye merhaba diyebilirsiniz.

YUMUŞAK
Açık su tonları insanın havasını düzeltir.Renklerle rahatlatıcı bir alan yaratmak için duvarlarda ve tavanda tek renk kullanın.

ENERJİK
Banyonuzda uçuk su yeşilinin sakinleştirici etkisiyle, enerjik yeşilin canlandırıcı etkisini zengin lavanta rengi ile birleşerek vücut ve zihninizi olumlu etkileyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir