Banyoda Dikey Bordür

Banyo dekorasyonunda pek tutmuştu bu bordür modası, şu an banyomda böyle bir döşeme tarzı var. Üst taraf  çuval desenli bej, ortada sarmaşık yapraklarının resmedildiği ve kahve ve bej tonların hakim olduğu şık bir bordür ve alt tarafı çuval desenli kahve…. Yıllar önce banyoda sade beyaz renkli 10*15 ebatlarında fayanslar kullanılırdı. Hemen hemen her dairede standarttı. 20’li yaşlarda olanlar bile hatırlarlar. Hatta şu an bazı evlerde hala rastlıyorum bu üretimden bile kalkmış duvar fayanslarına…

Bu fayanslar miadını doldurunca artık insanların göz zevkine hitap eden renkli fayanslarla tanıştık. Daha sonraları bunları altlı üstlü iki zıt renk olarak  döşeyip arasını güzel bir bordüyle ayırmayı öğrendik. tabi her trend’in sonunun geldiği gibi bununda sonu geldi. Bu sefer fayans renklerini zıt değil aynı renklerden seçerken yerden tavana uzanan bir şerit şeklinde döşenen bordürlerin arasına zıt renklerde fayanslar döşemeye başladık.

Bu döşeme tarzıda çok tuttu, şu an yeni yapılan modern dairelerin tamamında bu stil uygulanıyor. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi her trendin bir sonu var, zira 3 boyutlu seramikler yavaş yavaş lüks mekanlara girmeye başladı…

BANYO DEKORASYONUNDA DİKEY BORDÜR UYGULAMA ÖRNEKLERİ

“Banyoda Dikey Bordür” Konusunda 4 Yorum Var

  1. İki yıl önce banyomu yenilerken neredeydiniz. Yatay olarak bordür döşettirdim. bir dünyada masraf ettim.Şimdi bu banyoları görünce nasıl pişman oldum anlatamam.

  2. Artık yeni yapılan binaların neredeyse tamamında bu tür uygulamalar yapılıyor. Yani yeni banyolar böyle ancak binbirdekor.com editörününde belirttiği gibi yakın zamanda 3 boyutlu seramikler moda olacak.

  3. Zaman içerisinde değişen moda kavramı yeni yaptırdığımız dekorasyon stilinin pabucunun dama atılmasına ve bir anda eski moda olmasına neden oluyor. Bu bordür heveside gelip geçecek. Editör ve Dündar beyin söylediği gibi 3 boyutlu seramikler süsleyecek banyoları. Ondan sonra da 5 boyutlu falan sonu yok anlıyormusunuz.

  4. Moda dedikleri şey tamamı ile para tuzağı ne yani her yeni akımda banyo mu yaptıracağız. Emel hanıma katılıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir