Bahar için dekorasyon önerileri

Efendim uzun ve soğuk bir kışın ardından kendi adıma söyleyeyim dört gözle beklediğimiz yeni yılın ilk baharı nihayet geldi. Hava mis gibi, ağaçlar çiçeklerini açtı, kuşlar yuvalarından çıktı. Evlerde bahar temizliği ve tebdil-i mekanda ferahlık vardır düşünse ile yapılan bahar dekorasyonları da hummalı bir şekilde başladı. binbirdekor.com olarak bizlerde bu yükü hafifletmek ve baharın cıvıl cıvıl havasını evlerinizde estirmenizi sağlamak adına bahar ayları için çeşitli dekorasyon önerilerinde bulunacağız siz değerli takipçilerimize.

 

Yeni fikirlere yer açmak adına ilk olarak etraftaki fazla eşyaları ortadan kaldırın. Örneğin anahtarlar, gazete, faturalar veya oyuncaklar gibi dağınıklığa sebep olan eşyalar için depolama alanları yaratın ve işe yaramayanları eleyip atın. Odada yer alan fazla eşyalar mekanın kişiliğini yok eder ve istenilen etkinin yaratılması güçleşir.

Baharı anımsatan objeler veya desenli kumaşlar yeni odanızın teması olabilir. Objeniz veya deseninizin içerisinden genel atmosfere uyum sağlayacağını düşündüğünüz rengi seçin. Bu konuda cesur olun ve sadece bir duvarınızı bu renge boyayın. Tablolar, raflar, küçük aksesuarlar ve taze çiçeklerle odayı hareketlendirin.

Ayakaltında duran sehpa, sepet gibi küçük eşyaları kaldırın ya da köşelere taşıyın. Kanepe ya da büfe gibi büyük mobilyalarınızı çapraz olacak şekilde yerleştirin. Bu şekilde oda olduğundan daha büyük bir görünüme kavuşurken enerji akışı da rahatlayacaktır. Ayrıca mobilyaları duvardan biraz da olsa uzaklaştırmak odaya derinlik hissi verir ve atmosferi yenilemede yardımcı olur.

Aydınlatma bir mekanın görünümünü en çok etkileyen ve hatta tamamen değiştirebilen çok önemli bir detay. Tavandan aydınlatmalar çoğunlukla odayı basık ve kasvetli gösterirken evinizdeki en renkli ve enerjik köşeye yerleştireceğiniz bir yerden aydınlatma odanın tüm ruhunu değiştirir, derinlik katar ve hatları belirginleştirir. Çoğunlukla ağır ve eski moda tavan aydınlatmaları odanın tarzının değişmesi gerektiğinin habercisidir. Yeni ve modern tasarımlı lamba ve abajurlarla mekanı tümüyle farklı bir moda sokabilirsiniz.

İçinizdeki yaratıcılığı perde, yastık, abajur, mum ve küçük biblolar gibi dekoratif öğelerle ortaya çıkartabilirsiniz. Aksesuarlar kişiliğinizin birer yansıması olarak yaşam alanlarında yerini alır. Birbirine uyumlu olduğunu düşündüğünüz parçaları birlikte kullanın. Farklı ebatlardaki aksesuarları bir arada düzenlerseniz görüntüyü monotonluktan kurtarmış olursunuz.

Baharın gelişini müjdeleyen rengarenk çiçekler ve büyük yapraklı yeşil bitkiler baharı temsil eder. Mekanın monoton bir köşesine koyacağınız yüksek yapılı yeşil yapraklı bir bitki odanın tüm havasını değiştirirken pencere önlerine yerleştirebileceğiniz minik saksılardaki renkli çiçekler evinize canlılık katar. Kışın dolaplara kaldırdığınız vazolarınızı da ortaya çıkarıp içlerine taze bahar dalları ve buketleri yerleştirmenin zamanı geldi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir