Apple’ın Yeni Karargahını Gördünüz mü ?

Dünyanın En İlginç Binaları

Değişik yapılar yada tarihi ilginç yapılar gibi ilginç mimari tasarımlar ve bilgileri paylaştığımız Mükemmel Mimariler kategorimizde bu gün modern mimari yapılar arasından son derece ilginç bir bina tasarımı ile huzurlarınızdayız arkadaşlar. Ancak maalesef bu tasarım türkiye’deki ilginç binalar arasında yer almıyor maalesef. Öyle ki bizim böyle çok ilginç binalar yapmamız için epey bir zaman geçmesi gerekiyor muhtemelen.

Iphone Telefonlar Nerede Üretiliyor ?

Evet bu sayfamızda ilginç bina tasarımları ile ilgilenen okurlarımız kadar, samsung nerede üretiliyor yada huawei nerede üretiliyor gibi soruların cevabını arayan, kısacası dünyaca ünlü markaların nasıl bir mekanda, nerede üretim yaptıklarını merak eden takipçilerimizin de ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir konuyu daha doğrusu bir yapıyı inceliyoruz.

Efendim yapımız Apple’ın yeni binası… Evet Iphone hastalarının hemen dikkatleri çekilmiştir muhtemelen 🙂

Iphone Üretim Yeri

Hayatımıza elma olarak giren : ) Ancak tüketici elektroniğinde, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon ve iPad tablet bilgisayar gibi sıradışı ürünleri yepyeni bir çığır açan Apple ‘ın 2016 yılında tamamlanması beklenen yeni merkezinin, ki buna sıradan bir merkez deyip öylece geçemezsiniz, yepyeni görüntüleri daha doğrusu çizimleri ortaya çıktı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yükselecek olan yeni Apple binası, devasa bir uzay üssünü andırıyor.

 

 

Devasa Apple Üretim Tesisi

Apple ‘ın 13 bin çalışanına ve Apple etkinliklerinde davet edilecek basın mensupları gibi çeşitli konuklarına ev sahipliği yapacak olan yeni bina yaklaşık 260 bin metrekarelik bir alanı kaplarken, 27 bin metrekare ofis alanına sahip olacak.

5 Milyar Dolarlık Üs

5 milyar dolara mal olması beklenen Apple üssünün inşası için çevre eyaletlerden de destek sağlanacak. Üs bu maliyeti ile 11 Eylül saldırılarında yıkılan İkiz Kuleler’in yerine yapılan One World Trade Center’dan bile pahalı olacak.

 

Üstelik Çevre Dostu

Farklı peyzaj çalışmalarından anlaşıldığı kadarı ile çevre dostu bir görünüme sahip olan Apple üssü sanırım tamamlandığında dünyanın en güzel kampüslerinden biri olacak…

İPhone Apple Üretim Alanından Görüntüler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir