Antre Dekorasyon Fikirleri 2021 Ev Giriş Dekorasyonları

Giriş Hol Antre Dekorasyonları İçin Fikirler

Antreler evlerimizin, giriş yani karşılama alanlarıdır. Evimize ilk defa delen insanları burada karşılarız. Konuklarımız dekorasyon konusunda ne kadar zevkli olduğumuzu yada ne kadar zevksiz olduğumuz konusunda da ilk izlenimlerini burada oluştururlar. Eğer güzel bir antre dekorasyonunuz varsa misafirleriniz salon yada diğer alanlarda karşılaştıkları ufak tefek hataları bu güzel antre dekorasyonunun hatırına görmezden geleceklerdir. Dolayısı ile etkileyici bir antre dekorasyonu genel ev dekorasyonu içerisinde en az salonlar kadar önemlidir. Bu nedenle binbirdekor.com olarak antre dekorasyonunuzu daha güçlü bir hale getirmenize yardımcı olmak adına fikirler ve ilham alabileceğiniz örnekler sunmaya devam ediyoruz.

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Misafirlerinizi evinize girdikleri ilk andan itibaren dekorasyon zevkinizle etkilemek için ilk olarak evinizin dekorasyon tarzıyla uyumlu doğru bir tarz seçmenizde fayda var. Mesela eviniz genel anlamda modern tarzda dekore edilmişse antrenizde de bu tarz hakim olmalıdır. Bunun yanında antre ebatları da çok çok önemli. Eğer küçük bir antreniz varsa bu alanı zekice, dekoratif ve kullanışlı bir şekilde dekore etmelisiniz. Tam tersi geniş bir antreniz varsa da buraya doğru bir şekilde doldurmalısınız. Dilerseniz şimdi gelin çeşitli antre dekorasyonlarının nasıl yapılacağı konularını adım adım işleyelim.

Küçük Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İlk olarak küçük antre dekorasyonları ile başlayalım. Zira küçük evler dekorasyon ve mobilya konusunda en sorunlu evlerdir. İstediğiniz hiç bir mobilya ve dekoratif ögeleri yerleştiremezsiniz. Bir şekilde sığdırsanız bile özellikle mobilyalar işlevlerini yerine getiremezler. Bu nedenle küçük bir antreniz varsa maalesef hayalini kurduğunuz o kocaman antre dolap modelleri yada vestiyerden vazgeçmek durumundasınız.

Bunun yerine üst resimde de gördüğünüz gibi açık raflar ve dekoratif bir portmanto kullanabilirsiniz. Böyle küçük alanlarda mutlaka bir ayna kullanmakta faydalı olacaktır. Büyük aynalar küçük alanlara derinlik kazandırır. Hele bir de açık renkli duvar boyaları kullanırsanız son derece geniş ve ferah görünümlü bir antre elde edebilirsiniz.

Geniş Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Her ne kadar küçük antre dekorasyonları kadar zorlayıcı olmasalar da geniş antre dekorasyonları da itina isterler. Zira neredeyse bir oda büyüklüğüne sahip antreleri doğru bir şekilde doldurmak kolay olmayacaktır. Genelde insanlar böyle geniş antrelerini koca koca vestiyerler yada gömme dolaplarla dolduruyorlar. Ancak bu durum ne kadar dekoratif bir görünüm kazandırıyor tartışılır. Bunun yerine ihtiyaca uygun büyüklükte bir vestiyer kullanmak daha uygun olacaktır.

Çünkü geri kalan boş alanı daha dekoratif eşyalarla doldurabilirsiniz. Örneğin evin genel dekorasyonuna uygun modern yada klasik bir dresuar, ceylan bacaklı bir tabure, bir kaç biblo bu alanı daha sıcak bir hale getirecektir. Ayrıca o büyük dolapların işgal ettiği duvarlar için de çeşitli duvar dekorasyon ürünü ile zengin ve dolu bir görünüm kazandırabilirsiniz antrenize.

Modern Antre Dekorasyonu Fikirleri

Diyelim ki modern tarzda dekore edilmiş bir eviniz var. Modern mobilyalar, duvar kağıtları ve aksesuarlardan oluşuyor. Küçük veya geniş bir antreniz olsa bile burada da mutlaka modern tarza sadık kalmak durumundasınız. Mesela geniş antresi olan modern bir eviniz var. Burada yine modern vestiyer dolapları, yine son dönemlerde popüler olan modern bir dresuar kullanabilirsiniz.

Ayrıca bir odak noktası oluşturmak adına antrenin tek bir duvarına modern ve soyut desenlere sahip bir duvar kağıdı uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu etkileyici bir giriş için iyi bir fikir olacaktır. Yine biblo ve heykelciklerde göze çarpan şık detaylar olacaktır. Küçük antrelerde ise modern tarzı yaratmak daha basit. Özellikle hasır dokulu bir antre dolabı ve açık raflar, portmanto gibi işlevsel ve dekoratif ögeler yeterli olacaktır.

Lüks Antre Dekorasyonu İpuçları

Evet halimiz vaktimiz yerinde ve lüks bir ev dekorasyonumuz var. Burada küçük antreleri atlamak gerekiyor, zira lüks mekanlarda böyle küçük alanlar yoktur muhtemelen. Lüks evlerin suare olarak da adlandırılan geniş girişleri vardır doğal olarak 🙂 İşte bu alanı dekore etmek inanın küçük antreleri dekore etmekten daha zor ve doğal olarak pahalıdır. Bir kere lüks denilince akla gelen kristal ve kapitone bu tip antrelerde mutlaka kullanılmalıdır.

Örneğin tavan dekorasyonuna uygun kristal taşlı bir avize girişte lüksü vurgulamak için iyi bir seçim olacaktır. Çok abartılı vestiyer dolaplarına yine ihtiyacımız yok. Bunun yerine çay seti olarak da bilinen çok küçük bir oturma grubu ile özel bir alan yaratabilirsiniz. Yerde ise oval ve büyük bir halı ilk girişte şok etkisi yaratacaktır. Apliklerle özel olarak ışıklandırılmış tablolarda ince bir detay olarak kullanılabilir bu alanda.

En Güzel Antre Dekorasyonları

Aslında hemen her tür antre için daha bir çok fikir ve öneride bulunabiliriz. Fakat emin olun binbirdekor.com’un bu sayfası yeterli olmayacaktır. Bunun yerine antrelerinizi dekore ederken ilham alabileceğiniz örneklerden oluşan bir foto galeri hazırladık. Hemen alt tarafta yer alan bu galeriye göz atarak hayalini kurduğunuz antre dekorasyonunu bulabilirsiniz. Bir kaçlı farklı görselden kopya çekerek kendi tarzını yaratıp, konuklarınızı daha evinizin ilk girişinde dekorasyon zevkinizle kendinize hayran bırakabilirsiniz.

En İyi Antre Dekorasyon Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir