Ankastre Ürünlerin Temizliği

Ankastre setler çok şık görünür, ancak özellikle de inox olanların temizliği dikkat ister. Yapılan her yemekte ankastre ocaklarınız ve davlumbazlarınız kirlenir, kirlenmemesinin imkanı yoktur. Leziz yemeklerimizi hazırlarken ocak yüzeyi ısındığı içinde yemek ocağın üzerine yapışır. Hatta yemek taştığında ocak yüzeyine yapışacağı bilindiği için daha ocak yanarken tencere kaldırılır ve silme işlemi başlar. Kuruyup kalan yemek damlaları bazen ocağa öyle bir yapışır ki bol miktarda deterjanla birlikte süngerin sert kısmı kullanılır. Sonuç olarak ocak çizilir.  Davlumbazlarda yemek buharı ile birlikte kirlenir ve yağlanır. Davlumbazlar içinde sonuç kaçınılmazdır. Sildikçe bezin izi dalga dalga belirir. Gören silinmemiş zannetse de belki de defalarca silinmiş ve kurulanmıştır. Sık silindiği üzerindeki çizilmelerden anlaşır.
Dolayısı ile bu ürünlerin kullanımı normal ocaklara göre en az 10 kat daha zordur. Öyle ise bu şıklıktan vazgeçmek mi gerekir?  binbirdekor.com olarak sizlere vereceğimiz tavsiyelerden sonra ankastre ürünlerinizden vazgeçemeyeceksiniz…

1- Arabalarda kullanılan Pasta ve cila  (sıvı olanı, macun şeklinde olanı değil ) en çok kullanılan ve başarı ile sonuçlanan yöntemdir.

2- Satın almış olduğunuz ürün servisinden elde edeceğiniz yedek parça şeklinde alacağınız temizleme ürünleri (bu ürünler cihazlarınızı parlatmakla kalmayıp, koruma görevini de üstleniyor

3- Özellikle restaurantlarda kullanılan profosyonel endüstriyel temizleyicileride kullanabilirsiniz. bu ürünlere vereceğimiz örnek Diversey Lever in Suma INOX D7‘dir. bu ürün yüzeylerde koruyucu bir tabaka oluşturuyor ve parmak izi ve su lekelerine karşı uzun süre koruma sağlıyor.

4 – Kesinlikle cif adı altında satılan ve buna benzer ürünleri kullanmayın. Bu temizleyiciler başka alanlarda iyi olabilirler ancak inox cihazınız için tehlikelidirler. Bu ürünler yüzeyi aşındırıyor ve matlaştırıyor.

5- WÜRTH marka paslanmaz (İNOX) bakım ürünlerinide denemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir