Ankastre Ocak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Ankastre Ocak Almayı Düşünüyorsanız Bu Tavsiyeler Kulak Verin….
Mutfaktaki işlerimizi kolaylaştırdığı gibi mutfağımızın dekorasyonu ve dizaynına hatrı sayılır katkılarda bulunan ankastre ürünler eski fırınlı ocakların pabucunu dama attı. Her eve girmeye başlayan ankastre ocaklara halen sahip olmadıysanız ve bir ankastre ocak almayı düşünüyorsanız binbirdekor.com olarak sizlere sunacağımız tavsiyeleri mutlaka göz önüne alın..

Ankastre ocak almadan önce tüketicilerin dikkat edecekleri ikinci konu, ocağın paslanmaz çelik olmasıdır. Paslanmaz çelik birçok açıdan dayanıklı bir bileşimdir ve ocakların üzerine dökülebilecek, sıçrayabilecek maddelerin ve hatta temizlik maddelerinin ocakta bırakacağı negatif etkileri paslanmaz çelik en aza indirger. Bunun yanında paslanmaz çelik çok daha dayanıklıdır. Ve paslanma gibi bir durumu da yoktur.

 

Bununla birlikte kullandıkları enerjiye göre, normal elektrikli veya kristal gazlı ocaklar vardır. Burada ocağın konulacağı evdeki kullanılan enerji veya tercih edilen enerji şekline göre ocak belirlenmelidir.

Paslanmaz çelik alacak olan tüketicilerin dikkat etmeleri gereken önemli bir nokta da şudur; yanıcı gözlerin, kararmayan markalara sahip ocaklardan olmasıdır. Belli bir zamandan sonra altta bulunan yanıcı gözler kararma yapıyor dolayısıyla yanıcı gözler ve bunların markalarına dikkat etmek gerekmektedir.

Ankastre ocaklarda üst yüzeyin ve bazı kısımların cam seramikten olması estetik açıdan güzeldir. Ancak cam seramikli ocak alacak olan tüketicilerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu vardır; bu konu asitin camı yakma özelliğine sahip olmasıdır. Asitli gıdalar pişirildikten sonra 1-2 saat içinde ocağın üst yüzeyinin mutlaka temizlenmesi gerekir; aksi taktirde cam yüzeyde ciddi yüzeysel bozukluklar olabilir. Tüketici, cam seramikli ocağını her daim temiz tutacağına inanıyorsa bu tarz ocaklar almalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir