Alçıpan TV Ünitesi 2021 Modelleri ve M² Fiyatları

Alçıpan TV Ünitesi Modelleri 2021

TV üniteleri modern zamanların en önemli mobilyaları arasında yer alıyor. Dolayısı ile hemen her mobilya markası ürün gamında bu mobilyaya yer veriyor. Fakat zaman içerisinde İnsanlar bilindik standart yada fabrikasyon tasarımlar yerine daha farklı, daha özel bir şeyler istemeye başladılar. Dolayısı ile Özel Tasarım TV Üniteleri bilindik mobilya markalarının sattığı TV ünitelerinin yerini aldı. Tabi belli bir süre sonra yine bilindik ahşap TV ünitelerinin de pabucu dama atıldı. Bu defa mucizevi bir dekorasyon malzemesi olan Alçıpan devreye girdi. Asma tavanlarda kullanılan alçıpanlar şimdilerde duvarlara taşındı ve tv ünitesi olarak hizmet vermeye devam ediyorlar. Üstelik son derece kullanışlı ve şık tasarımları ile bir çok insanın hayallerini süslüyorlar.

En Güzel Alçıpan TV Ünitesi Tasarımları

Bu sayfamızda olduğunuza göre sizinde hayalinizde veya aklınızın bir köşesinde Alçıpan TV ünitesi var. Muhtemelen kısa bir zaman içerisinde salon yada oturma odanızda yeni bir dekorasyon düşünüyorsunuz ve eski TV ünitenizin yerine bu tip bir tv ünitesi yaptırmak niyetindesiniz. O halde gelin bu gün sizler için alçıpan tv ünitelerini nasıl yapıldığından tutunda fiyatlarına kadar incelemeye alalım. Elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce bu konuyu sizlere detaylı bir şekilde anlatalım.

Alçıpan TV Ünitesi Yapımı

Aslında daha önce “Tv ünitesi niş modelleri ve fiyatları” başlıklı makalemizde alçıpanın tv ünitesi yapımında nasıl kullanıldığına dair ipuçları vermiştik.   Ancak burada konuyu biraz daha detaylandırmakta fayda var. Efendim bu üniteler 2.5 mm kalınlığa, 120X250 cm standart ebatlara sahip alçıpan levhaların dilediğiniz tasarıma göre kesilmesi ile yapılmaya başlanıyor. Daha sonra duvarınıza istediğiniz tasarımın ana tutucuları olarak alçıpan profilleri monteleniyor. Ardından daha önce kesilen alçıpan parçaları bu profiller üzerine tek tek vidalanıyor. TV ünitenizin şekli tamamlandıktan sonra üzerine saten alçı çekiliyor ve ardından evinize uygun veya dilediğiniz bir renge boyanarak tamamlanıyor.

Alçıpan TV Ünitesi Metrekare Fiyatları

Gördüğünüz gibi alçıpan tv ünitesi yapımı son derece basit. Sonuçta kolay işlenebilen, hatta maket bıçağıyla bile kesilebilen bir malzeme olan alçıpandan yapılıyorlar. Ancak fiyatlar konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değil, zira Alçıpan levhaların tanesi 30,00 TL gibi komik bir rakama satılsa da alçıpan tv ünitesi işçilik fiyatları bir hayli yüksek. Hatta bilindik asma tavan metrekare işçilik fiyatı ile aynı. Örneğin 5 ile 8 m² arasında bir duvar için 1.500,00 TL gibi fiyatlar telaffuz ediliyor. Fakat bu rakamların bile bilindik markaların tv ünite fiyatlarına nazaran oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Alçıpan TV Ünitesi Tasarımları Şekilleri

Sonuç olarak 5 yada 8 metrekare bir duvar da dilediğiniz tasarımda dolayısı ile kimselerde olmayan, tamamen size özel bir TV üniteniz oluyor. Ne dersiniz bu paraya değmez mi 🙂 Eğer değeceğini düşünüyorsanız ve kararınızı verdiyseniz bu konu da sizi bir tek seçeceğiniz şekil zorlayacaktır.

Alçıpan TV Ünitesi Örnekleri

Ancak endişelenmeyin, zira burada devreye binbirdekor.com olarak bizler giriyoruz. Sizlere ilham verecek birbirinden güzel alçıpan TV ünitesi tasarımlarını hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde bir araya getiriyor. Bu galeri içerisinde ki görsellere göz atarak hayalini kurduğunuz alçıpan tv ünitesi tasarımını bulabilir, alçıpan ustanıza birebir yaptırabilirsiniz.

Alçıpan TV Ünitesi Görseller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir