Ahşap tekstil ürünleri

İlk başta bu resimlere baktığımda bunun kağıt olabileceğini düşündüm, ama aslında aslında bu bildiğiniz ağaçtan üretilmiş bir pikeydi.  Bir an gülümsedim, zira ne yazık ki herşeyin plastik, metal ve beton olduğu dünyada, bu dünyanın asıl sahibi olan ağacın, ahşabın sıcaklığını hissederek uyumanın keyfine varabilecektik artık. Herhangi bir tecrübem omadığı için bu uykunun rahatlığından bahsedemem ama ahşabı çok sevdiğimden dolayı keyifli bir deneyim olacağını tahmin ediyorum 😉

Alman asıllı genç bir tasarımcı olan Elisa Strozyk tarafından tasarlanan, hassas kağıt benzeri bu malzeme aslında içinde odun blokları barındırıyor. 

Elisa Strozyk şimdiye kadar ahşap kilim, yatak örtüleri, masa örtüleri yarattı ve şu an ahşap bir giysi üzerinde çalışıyor.

Elisa Strozyk esnek ve yumuşak ahşap malzemeyi dokuma tekstil elemanı haline getirmek için bir dizi test yaptı. Tekstil özellikli ahşap elde etmek için uzun soluklu araştırmalar yaptı.

 

Olumlu sonuçlanan esnek, dokunabilir ahşap araştırmalarının ardından bir tekstil üssüne eklenen özel parçalar ile bu ahşaplara lazer kesim uygulandı.

 

2 Yorum “Ahşap tekstil ürünleri”

  1. merhaba bu sayfada gördüğüm ahşap halıyı nerde bulabilirm bide fiyatını öğrenebilirmiyim?

    1. Pierre Cardin Halı infinity koleksiyonuna bir göz atın, ancak fiyatları hakkında bir bilgi veremiyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir