Ahşap görünümlü dekoratif tavan kirişleri

Ahşap görünümlü stropiyer kiriş mertek modelleri ahşap tavan kaplama sistemleri ahşap poliüretan köpük ahşap görünümlü kartonpiyer…

Ev veya ofis dekorasyonunda her zaman doğal dekorasyon tarzlarından yanayım, kısacası ben bir taş ve ahşapçıyım arkadaşlar. Ahşap ve taşın her daim her tarz dekorasyon stilinin içindede varolacağını savunurum, zira tarih tekerrürden ibarettir. Geriye dönüp baktığınızda bu iki malzeme binyıllardır insanoğlunun en yakın dostu olmuş, insanın ilk yıllarından başlayarak barınma ve gıda gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılamıştır.  Sonraları sarayların yerlerini, ibadethanelerin tavanlarını süslemişlerdir.

Ancak son yüzyılda endüstrinin gelişmesi ile ortaya çıkan beton ve demir insanoğlu ile bu doğal malzemlerin arasına girmiş, insanoğlunun yeni dostu oluvermiştir… Artık devasa binalar ahşabı yani ağaçları parçalayarak, taşları temellerine gömerek şhirlerde yükseliyor, şehirler bir beton ve demir ormanı haline geliyordu.

Belli bir dönem sonra insan ilk aşkı olan taş ve ahşabı hatırladı, onlarınbuz gibi beton ve demire göre ne kadar sıcak olduklarının farkına varmışlardı. Evet insanoğlu şehrin göbeğindeki rezidans dairesinin en azından dekorasyonunda taş ve ahşabı görmek istiyordu. Fakat iş işten geçmiş beton ve demir bu ürünleri bünyelerine kabul etmeyecek kadar kökleşmişti, dolayısı ile insanoğlu bu defa kaybetti yada dünyanın en zeki varlığı olarak klonladığı bu ürünleri yapay taş paneller gibi ev dekorasyonuna sokarak kazandığını zanetti.

Efendim bu sayfamızda insanoğlunun tabiatından kaynaklanan taş ve ahşaba olan arzusunu dindirmek amacı ile tıpkı taş panel uygulamarında olduğu gibi özellikle köy evlerinde rastladığımız ahşap kiriş ve merteklerin poliüretan kopyalarına göz atacağız. Ahşabın zarif sıcaklığını mekanlarına taşımak isteyen rustik dekorasyon hastaları için pratik çözümler sunan bu ürünleri inceleyeceğiz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Yorum “Ahşap görünümlü dekoratif tavan kirişleri”

  1. Ahşap desenli kirişlerin fiyat ve ebatları hakkında bilgi rica edeceğim
    Nasıl temin edebilitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Taş Desenli Halı Modelleri Muhteşem

Taş Duvar Desenli Halı Ev dekorasyonlarına taşların doğal güzelliği gelen zarafeti taşımak isteyen okurlarımız için...

Kapat