60 Farklı Banyo Renk Kombinasyonu İnceleme

En Güzel Banyo Renk Kombinleri

Şık ve Ferah banyolara kavuşmanız adına dur durak bilmeden banyo dekorasyon fikirleri vermeye, sizler için seçtiğimiz birbirinden etkileyici banyo dekorasyon görselleri sunmaya devam ediyoruz. Bu sayfamızda banyo dekorasyonunun en zor adımlarından biri olan banyo renk seçimi hakkında sizlere ilham verecek örnekleri ve fikirleri beğenilerinize sunacağız. Ancak renk kombinasyonu derken, yanlış anlamayın, burada, Kahverengi banyoya ne renk aksesuar ? yada Siyah beyaz banyoya hangi renk paspas ? gibi, Kahverengi banyoya ne renk Paspas veya Gri banyoya hangi renk aksesuar gibi banyo dekorasyonunun bitiminden itibaren yapılacak renk kombinasyonlarından değil, direk olarak banyo dekorasyonuna başlamadan yapılacak olan banyo renk ve modelleri konusunda sizlere son derece yardımcı olacak fikir ve örnekler sunuyoruz. Dolayısı ile şu sıralar banyo dekorasyonunuzu yenilemek niyetindeyseniz burada ki fikir ver özelliklere sonradan pişman olmamak adına mutlaka göz atmanızı öneririz.

Banyo Rengi Nasıl Olmalı ?

Yukarıda da vurguladığımız gibi banyo dekorasyonunun en önemli adımı renk seçimidir, zira olası bir yanlış seçimi de deyim yerinde ise bir çuval incir berbat olur. Banyo fayans ve seramik renk seçimi konusunda son derece titiz davranmalı, olabildiğince ince eleyip sık dokumak gerekir. Sonuçta banyo dekorasyonu, özellikle de fayans ve seramiklerin değiştiği köklü bir banyo dekorasyonu pahalı bir iştir ve her canınız istediğinde yada renkleri beğenmediğinizde banyo dekorasyonu yenileyemezsiniz.

Banyo Renk Uyumu

Tabi paranız çoksa her yıl banyo yenilemesi yaptırabilirsiniz 🙂 Ancak iş sadece para ile bitmiyor. İşte görüyorsunuz renk seçimi, fayans seramik kombinasyonu için bile İnternet başında saatlerinizi harcıyorsunuz ki muhtemelen daha mağazaları gezmediniz. Bu işin bir de saatlerce, ayaklarınız şişinceye dek, seramik mağazalarını, yapı marketleri gezme durumu var. Binlerce seramik renk kataloğuna bakması var. Üstelik bunlar işin daha tatlı yanları, birde hali hazırda oturulan bir evde yapılan yenileme, kırım, döküm çalışmaları sonucu ortaya çıkan yaklaşık iki traktöre yakın bir moloz yığını var ki bu yığını siz taşımasanız bile evinizin içinden çıkacağı için tozu kiri büyük bir ihtimalle size kalacak 🙁

Banyo Renk Önerileri

Daha banyo dekorasyonuna başlamadan içinizi kararttıysak özür dileriz, fakat dost acı söyler. Banyo dekorasyonunu göz alıyorsanız, bütçe anlamında da sıkıntınız yok ise bahsettiğimiz bu zorlukları da mutlaka göze almanızda fayda var. Tedbirli olun ama endişelenmeyin, zira binbirdekor.com olarak bizlerde size bu konu da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üstelik işin en zor kısmı olan renk seçimi konusunda 🙂

Banyo da Hangi Renkler Kullanılmalı ?

Banyo renk konusu aslında birazda zevklerinizden ziyade banyolarınız şekli ve alanı ile alakalı bir konu. Eğer banyonuz hatırı sayılı bir genişliğe sahipse rahatlıkla koyu tonları seçebilirsiniz ki Koyu renk banyo dekorasyon fikirleri başlıklı konumuzda dile getirmiştik. Eğer koyu bir banyo dekorasyonu düşünüyorsanız bu makalemizi ve örneklerine de mutlak göz atmanızı öneririz. Fakat küçük bir banyonuz var ise olabildiğince koyu tonlardan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Hatta küçük banyolarda koyu ve açık olmak üzere iki farklı ton ile yapılan seramik döşeme uygulamaları yerine, son zamanların modası haline gelen mermer desenli beyaz seramiklerden kullanmanızı öneririz. Bunun yanında 3 boyut efekti veren açık renkli yine yeni moda seramiklerde küçük banyolarınıza ekstra bir hacim kazandırabilir.

Banyo Fayans Seramik Renk Seçenekleri

Aslında sizlere binlerce renk ve bu renklerin kombinasyonlarından meydana gelen on binlerce renk seçeneğini burada tane tane anlatabiliriz, fakat hiç bir anlatımımız tek bir görselin verdiği kadar fikir vermeyecektir sizlere. Dolayısı ile kelimelerle anlatımdan daha çok görsel uygulama örneklerine göz atmanızda fayda var arkadaşlar. İnceleyebildiğiniz kadar katalog yada görsel örneğe göz atmanız yeni banyonuz hakkında daha net fikirler sahibi olmanıza, ufkunuzun genişlemesine yardımcı olacaktır.

Bu bağlamda sizlere fikir vermek adına hemen alt tarafta profesyonel iç mimarlar tarafından tasarlanan banyo dekorasyonlarından meydana gelen güzel bir görsel galeri hazırladık. Bu foto galeri içerisinde ki görsellerden ilham alarak renk seçiminizi yapabilir, hatta bir kaç farklı örneği bir araya getirerek yeni yapacağınız banyo dekorasyonunda farklı ama sadece size özel bir tarz uygulayabilirsiniz.

 EN GÜZEL BANYO RENK KOMBİNASYON ÖRNEKLERİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir