3 Oda 1 Havuz

Pratik zekalı Türk insanı zaman zaman yaptığı buluşlar ile parmak ısırtıyor. Genelde Karadeniz insanından alışık olduğumuz uçuk fikirlerden biri, bu sefer Erzincan’dan geldi.  Erzincan’da bir iş adamı  evinin salonunu yüzme havuzu yaptırarak dayanılmaz yaz sıcaklarına kesin bir çözüm buldu.
Ticaretle uğraşan Erdin Yılmaz Peker, iki yıl önce yaptırdığı 3 oda, 1 salon, 160 metrekare tek katlı müstakil evinin 40 metrekarelik salonunundan ayırdığı 21 metrekarelik bölümünü, 35 metreküp su alabilen bir havuza dönüştürdü. Erdin Yılmaz Peker, kış mevsiminde şark köşesi olarak kullandığı havuzun suyunu haftada bir değiştiriyor.
Evde havuz olması nedeniyle misafirlerinin hiç eksik olmadığını belirten Peker, ” Havuz daha çok evin dışında yapılıyor. Ben de evi yaptırırken önce bahçe içine düşündüm. Ancak bahçede temiz tutmak mümkün değil. Bu nedenle salondan bir bölümü havuz için yaptırdım. Böylelikle yazın serinleyebileceğimiz bir ortam oluştu. Kışın da bu alanı şark köşesi olarak değerlendiriyoruz. İşten geç geliyorum. Havalarda oldukça sıcak hemen salondan havuza geçip serinliyorum. Arsası ile birlikte 215 bin liraya mal olan evi satarsam, dubleks ev yapacak ve havuzu üst kata taşıyacağım” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir