2021 Modern Abajur Modelleri Göz Kamaştırıyor

Abajur Modelleri ve Fiyatları 2021

Bu sayfada olduğunuza göre muhtemelen hem ev dekorasyonunuza, hem dekoratif bir obje eklemek, hem de sofistik bir aydınlatma elde etmek için bir kaç abajur eklemek niyetindesiniz. O halde doğru yerdesiniz, zira binbirdekor.com olarak ev dekorasyonuna katkısı tartışılmaz bir ürün olan abajurlar hakkında yaptığımız araştırmalar devam ediyor. Bu konu da son olarak yapı marketlerimizden Ikea abajur ve Koçtaş Abajur modellerine fiyatlarına göz atmıştık. Ayrıca İnternet alışveriş sitelerinde yer alan ve fiyatları oldukça uygun olan Gittigidiyor abajur ve Hepsiburada Abajur modellerini paylaşmıştık. Bu sayfamızda ise Abajur satın almadan hemen önce sizlere modern fikirler sunacak son derece çağdaş abajur tasarımlarını beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz.

Ev Dekorasyonunda Abajur

Ülke halkı olarak her ne kadar abajur kullanmayı bilmesek ve pek sevmesek de son yıllarda özellikle modern dekorasyon rüzgarlarının etkisi ile abajurları en azında dekoratif aksesuar amaçlı olarak kullanmaya başladık. Mesela ülkemizde artık Salon abajur modelleri gibi bir kavram var. Sadece yatak odası komodin üzerinde nadiren kullandığımız abajurlar artık salonlara da girdi. Lüks salonlarda özellikle Taşlı abajur Modelleri vazgeçilmez bir dekoratif obje haline geldi. Fakat insanlar salon dekorasyonlarına entegre ettikleri bu abajurları halen amacına uygun olarak, yani bir aydınlatma elemanı olarak değil sadece dekoratif bir aksesuar olarak kullanıyorlar.

Dekoratif Abajurlar ve Aydınlatma

Oysa ki Avrupa ve Amerika da insanlar abajurları, ev girişi olan antrelerinden tutunda, oturma odalarına, yatak odalarına kadar tamamen olması gerektiği gibi bir aydınlatma aracı olarak kullanıyorlar. Adamlarda tavan lambası gibi bir kavram yok neredeyse. Yabancı filmleri izleyenler bu durumu iyi bilirler, filmin kahramanı eve girdiğinde ilk yaptığı iş antredeki dresuar üstünde duran abajurun ışığını yakıp anahtarlarını bu dresuar üzerine atmak olur. Sonrasında yaşam alanına geçip konsol üzerinde ki abajurları açar ve kendisine bir içki koyup maceranın devamını beklemeye başlar. Eğer bu güne kadar bu ayrıntıları kaçırdıysanız bir film izlerken özellikle bu abajur detayına bir dikkat edin. Bir filmde ne kadar çok abajur kullanıldığını göreceksiniz 🙂

Dekorasyonda Abajur Kullanımı

O filmlerde ki gibi evde tamamen abajurun loş ve gizemli ışığını kullanmak elbette ki bizim halkımıza uygun değil. Bir kere biz eve girdiğimizde antre ışıkları şıkır şıkır yanmalı, salonlarımız ışıl ışıl olmalı, konuklarımızı lüks tarzlarda dekore etiğimiz, bir kaç köşesine dekoratif amaçla koyduğumuz abajurun kör ışığında değil, Eyfel Kulesi gibi bir ışıltı içerisinde ağırlamalıyız 🙂 Evet bunlar modern avangart düşkünü olanlar için vazgeçilmez şeyler. Ama bir de modern, minimalist sevenler var ki muhtemelen bu sayfada azınlık değiller, genel olarak abajurları hem dekoratif amaçlı hem de olması gerektiği gibi aydınlatma amaçlı kullanmak niyetindeler.

Modern Minimalist Abajur Tasarımları

Dolayısı ile bu sayfamızı modern tarzlarda dekore ettikleri evlerinde modern abajurlar kullanmak isteyen okurlarımıza hediye edelim. Çünkü hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde hiç bir yerde göremeyeceğiniz, modern minimalist abajur tasarımlarından meydana gelen bir dizi görsel var. Bu görsellere göz atarak odalarınız için en ideal abajur tasarımlarını belirleyebilir yada odanıza nasıl bir abajur koyacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Şimdi galerimizi ziyaret edin, görselleri inceleyin ve ardından gözlerinizi kapatıp, en beğendiğiniz modeli odanızda hayal edin.

Modern Abajur Modelleri Örnekleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir