2021 Moda Duvar Boyası Renkleri

En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri

Havalar ısınmaya başlayınca evlerinin yada iş yerlerinin rengini değiştirmek isteyenlerde yavaş yavaş duvar boyası renkleri araştırmasına giriyor. Henüz duvarlarını hangi renge boyayacağına karar veremeyen insanlar İnternet üzerinden 2021 duvar boya renkleri veya 2021 iç cephe boya renkleri gibi yada dükkan boya renkleri gibi bir araştırma yapıyorlar. Bu hakikaten zor bir karar olduğundan o insanlara hak vermemek elde değil, sonuçta duvar boyama işi hem maddi açıdan, hem de manevi açıdan külfetli bir iş. Hele de boyanacak mekan halihazırda oturulan bir ev yada kullanılan bir iş yeri ise… İşte bu durumda olan okurlarımızın bu ağır yükünü biraz olsun hafifletmek ve nasıl bir boya kullanmaları gerektiği konusunda yardımcı olmak adına binbirdekor.com’un bu sayfasını 2021 duvar renklerine ayırıyoruz.

En Çok Kullanılan Boya Renkleri

Son 10 yılın trend boya renklerine baktığımızda kum tonlarının acayip bir hegemonyaya sahip olduğunu görüyoruz. Özellikle kum beji veya ıslak kum gibi tonlar hemen her mekanda moda oluşundan kaynaklı fütursuzca kullanılmış. Hakikaten çok güzel tonlar bunlar, üstelik sadece trend oluşu etkilemiyor insanları, ayrıca son derece kullanışlı renklerde. Gerek mekanı aydınlık ve ferah göstermesi, gerekse kiri, tozu fazla belli etmemesi nedeni ile aynı zamanda da kullanışlı renkler.

Duvar Renkleri 2021

Ancak her ne kadar hoş, her ne kadar kullanışlı renkler olsa da yeter artık. Çünkü gittiğiniz her evde, her iş yerinde kum beji, kumsal veya ıslak kum tonları ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu renk o kadar çok kullanıldı ki ilk başlarda sadece yeni sıfır binalarda görüp hoşumuza giderken, ardından eski evini yeniden dekore eden veya tadilat yapan insanlarda bu rengi kullanmaya başlayınca doğal olarak bu renkten bir tiksinti oluştu. Ancak endişelenmeyin, artık bu tonlar tarih oluyor, en azından 2021 yılı için 🙂

Trend Duvar Boya Renkleri 2021

Geçtiğimiz bir kaç yıl önce başlayan ve nötr bir ton olan gri sürpriz bir şekilde duvar boyası renklerinin kralı haline geldi. Evet evet, 50 yıl öncesinin hastane, postane gibi devlet dairesi duvar renkleri modern mekanların vazgeçilmez duvar renklerinden biri oldu. Öyle ki bir kaç yıl önce sıfır olarak aldığı ve duvar renkleri kum tonları olan evini yeniden griye boyatan insanlar görüyoruz. Dolayısı ile eğer evinizi boyatacak sanız ve “uçuk kaçık yeni duvar renkleri” ile sonsuz maceralara girmek istemiyorsanız, hem modern, hem kullanışlı bir renk tonu aramakta iseniz bu renk sizin için ideal bir seçim olacaktır. Helede zeminde beyaz süpürgelikler, tavanda ise yine beyaz alçıpanlar ile bu rengin üst resimde gördüğünüz gibi şahane durduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yeni Moda Duvar Renkleri

Gelelim 2021 yılında boya markalarının ürün gamına giren ve trend olacağı öne sürülen renklere efendim. Markaların boya katalogları arasında somon tonlarını görüyoruz. Dolayısı ile işe biraz yumuşatarak somon tonları ile başlayalım. Sonuçta bu tonlarda son bir kaç yıldır çeşitli mekanlarda sıklıkla kullanılıyor ve gözünüze yabancı gelmeyecektir. Pembe ve turuncu gibi bir duvar boyası için absürt sayılacabilecek iki renk tonundan meydana gelen canlı bir renk tonu. Ancak muhtemelen bu rengi salonunuzda değil de daha  çok genç odası gibi alanlarınızda kullanmayı yeğlersiniz.

İç Cephe Duvar Renkleri 2021

Somon tonlarını pek yadırgamamış olabilirsiniz ama belki de adını ilk defa duyacağınız mum ışığı, vanilya çiçeği, tiramisu, ortanca pembesi, bambu yaprağı, buzul yeşili, çingene pembesi, Halikarnas mavisi, gelincik kırmızısı gibi renkler de boya markalarının 2021 kartelaları arasında yer alıyor. Yukarıda tırnak içerisinde bahsettiğimiz uçuk renkler ile maceraya girmekten de kastımız buydu bu arada.

Duvar Boya Rengi Tavsiyeleri

Ha bu renklerle o serüvenlere girmek yerine, biraz daha farklı ama sonuçta kabul edilebilir renkleri duvarlarınızda görmek isterseniz, yine DYO, Mashall yada Filli Boya gibi markaların son renklerinden olan, renkli siyahlar, yeşilimsi siyah, mavimsi siyah, neredeyse siyah mor – petrollerde gördüğünüz renkler gibi, granit, arduaz, taş ve ‘mineral’ renkleri, yumuşak griler ve bej gibi ‘renksiz’ renkleri tercih edebilirsiniz. Bahsi geçen bu renkler de size biraz tuhaf gelebilir, dalga geçtiğimizi düşünebilirsiniz fakat emin olun 2021 yılı içerisinde farklı renk tonları kullanılan mekanlarda bu renkleri sıklıkla görecek ve çok yüksek bir ihtimalle bu renklere bayılacaksınız.

Filli Boya Duvar Boya Renkleri 2021 Kataloğu BURADA !..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir