2021 Koltuk Modelleri ve Renkleri İnceleme

2021 Koltuk Takımları

Bu sayfada olduğunuza göre muhtemelen eski koltuk takımlarınızı yenilemek üzeresiniz ve hem 2021 moda koltuk renkleri hem de uzunca bir süre kullanabilmek adına modası geçmeyen koltuk renkleri hakkında ufak çaplı bir araştırma yapıyorsunuz. Tahminimiz doğrusu ise gelin araştırmanızın çapını biraz daha genişletelim ve en kullanışlı koltuk rengi de dahil olmak üzere, en çok tutulan koltuk rengi ve en yeni koltuk modelleri hakkında sizleri fiyatları ile birlikte detaylı olarak bilgilendirelim ne dersiniz ?

2021 Koltuk Renkleri Nelerdir ?

Evet bu sayfamızda ülkemizin en önemli mobilya markalarının en yeni koltuk takımı modellerini baz alarak sizlere, içerisinde bulunduğumuz yıl ve önümüzde ki bir kaç sezona da damgasını vuracak koltuk takımları hakkında önemli bilgiler vermeye çalışalım. Mesela ilk olarak ünlü markaların son koltuk takımlarında kullandıkları genel renk tonlarından işe başlayalım.

Trend Koltuk Renkleri 2021

İstikbal, Bellona yada Kelebek Mobilya gibi, Doğtaş gibi Türkiye’nin önde gelen mobilya üreticileri yeni yılın hemen başlarında 2021 koleksiyonlarını vitrine çıkardılar. Bu yeni koltuk takımlarında bej başta olmak üzere, antrasit, kiremit ve lacivert gibi bir kaç farklı renk tonunu denediler. Fakat bunların arasında en göze çarpanı, daha doğrusu hemen tüm markaların ürünlerinde kesinlikle yer verdikleri renk bej ve krem tonları oldu.

Koltuk Renkleri Uyumu

Büyük ihtimalle bu renklerin hemen her markanın koltuk takımı ürün grubunda kendine yer bulmasının sebebi her türlü duvar rengi, duvar kağıdı, perde yada mobilyaya kolaylıkla uyum sağlamasından kaynaklanıyor. İnsanların bu tonları en çok tercih edilen koltuk renkleri olarak kabul etmesi bu koltuk takımlarının daha çabuk satılmasına neden oluyor sonuçta.

Koltuk Takımı Modelleri 2021

Örneğin Bellona’nın ürün gamına yeni eklediği ve kısa bir zaman önce incelediğimiz Vilza koltuk takımı serisini ele alalım. Covers Krem ile Linen Krem renklerinin harmanlandığı ve meşe renkli ayaklar ile taçlandırılan bu takım modern tasarım çizgilerini şık detaylar ile bir araya getirirken, takımın 2 adet üçlü koltuk ve 2 adette berjerden meydana gelen delüks modeli 10.670,00 TL yerine 8.790,00 TL fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

En Yeni Koltuk Takımı Renkleri

Tıpkı kardeşi Bellona gibi İstikbal’de de krem renginin ağırlıklı olarak kullanıldığını görüyoruz. Mesela üst tarafta resmini gördüğünüz ve markanın ürün gamına henüz eklenen Basel koltuk takımında bej rengi ağırlıklı olarak kullanılırken, taba tonları ile görsel zenginlik sağlanmış. Bu takımın yine 2 adet üçlü koltuk ve iki adet berjerden oluşan seçeneği ise 11.182,00 TL yerine 8.188,00 TL fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

En Çok Tercih Edilen Koltuk Renkleri

Bu duruma daha bir çok örnek verebiliriz. Mesela 2021 yılı başlarında oturma grubu ürün gamını harika ürünler ile güncelleyen Kelebek Mobilya’da krem veya bej tonlarına sahip yeni bir çok ürün var. Örneğin Gyna serisi şık tasarımı, krem ve bordo renklerinin muhteşem uyumu ile salonlarınızı saraya çevirmeye adayken, üzerinde 7.890,00 TL fiyat etiketi taşıyor.

2021 Koltuk Kumaşları

Bu duruma daha bir çok farklı markadan farklı ve yepyeni örnekler verebiliriz. Dolayısı görünen o ki bej ve krem tonları gerek kullanışlılık, gerekse görsel zenginlik açısından geçmişte olduğu gibi günümüzde ve yakın gelecekte de en çok tercih edilen koltuk takımı renkleri olacaklar…

“2021 Koltuk Modelleri ve Renkleri İnceleme” Konusunda 2 Yorum Var

  1. Evet genel olarak bu renk koltuk takımları her zaman moda fakat artık daha canlı renklerin tutulduğunu da göz ardı etmeyiniz lütfen.

    1. Elbette ki göz ardı etmiyoruz. Turkuazlar, lacivertler, anrasitler hatta pudra tonları da bu yıl çok trend ancak genel olarak insanlar böyle maceralara atılmak yerine daha oturaklı renkler olan bej ve krem gibi renkleri seçmeyi tercih ettiklerinden dolayı. En tutulan renkler bunlar oluyor doğal olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir