2 Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri Uygulama Örnekleri 2021

Dış Cephe Boya Renkleri 2021

Bu sayfada olduğunuza göre muhtemelen 2 katlı müstakil evinizin dış cephe boyası ya iyice eskidi ve yenilenmesi gerekiyor. Yada yeni bir ev yaptırıyorsunuz ve dış cephe boya rengi önerileri araştırıyorsunuz. Eğer tahminlerimiz doğru ise sizlerde doğru yerdesiniz. Zira bu sayfamızda müstakil evlerde yaşayan yada yaşamaya hazırlanan şanslı okurlarımız için dış cephe renklerine göz atıyoruz. Aslında bu konu da daha önce Villa dış cephe boya renkleri ve Müstakil ev dış cephe renkleri gibi konuları incelemiştik. Fakat bu defa en güzel 2 katlı ev dış cephe boya renkleri ile huzurlarınızdayız efendim.

En Çok Tercih Edilen Dış Cephe Boya Renkleri 2021

Yukarıda müstakil evlerde yaşayan okurlarımızdan “şanslı” olarak bahsettik. Çünkü müstakil evler, apartman dairelerine göre her açıdan daha avantajlıdır. Yaşam standartları, konfor, hatta hijyen gibi. Tabi bunun yanında gerek mimari, gerekse dekorasyon konusunda da apartmanlara göre daha esnektirler. Gerek iç dekorasyonunda, gerekse dış dekorasyonunda aklınızdan hemen her geçen şeyi yapabileceğiniz, daha fazla kişisel detayı sergileyebileceğiniz güzel ve geniş bir oyun alanıdır.

2 Katlı Müstakil Ev Dış Cephe Renk Seçimi

Dekorasyonda serbestçe karar vermemizi sağlayan müstakil evlerin dış cephe renkleri konusunda da sonsuz renk seçeneği ve sınırsıza yakın opsiyonlarınız vardır. Fakat bu tip evlerde dış cephe rengi seçerken dikkat etmeniz bazı kuralların ve püf noktalarının da olduğunu hatırlatmak isteriz. Mesela bunlardan en önemlisi çevre evlerin dış cephe renkleridir. Çevre evlerde standart yada tek tip bir dış cephe rengi var ise sizin sıradışı bir renk seçmeniz genel görünüm anlamında ayrıksı bir kontrast yaratacaktır. Zaten bu konunun dışında da boya konusunda elinizi kolunuzu bağlayan herhangi bir şey yoktur.

2 Katlı Evlerde Deş Cephe Rengi Nasıl Olmalı ?

Her ne kadar absürt yada sıradışı dış cephe renkleri gördüğümüzde bize ilginç ve belki de hoş gelse de aslında temel yada bilindik dış cephe renkleri her müstakil evi görkemli gösterir. Dolayısı dış cephe boya renklerinizi seçerken bilindik bu renklerin sıradan olduğunu varsayarak dikkate almamazlık etmemenizi öneririz.

Trend Dış Cephe Renkleri 2021

Bahsettiğimiz bu temel dış cephe boya renklerinde ise genellikle soğuk renkler hakimdir. Mesela bu renklerden, Yeşil, Mavi, Kahve, Gri, Lacivert, Antrasit, Füme ve hatta Mint gibi renkler hem bu yılın, hem de geçtiğimiz yılların en trend dış cephe renkleri arasında yer alıyorlar. Bu renklerin bu kadar tutulmasının da bir nedeni var elbette. Mesela Mavi rengi ele alalım. Bu renk her ortama uyum sağlar, beyazla uyumludur. Eğer doğada bir eviniz var ise yeşil doğayla bütünleşir. Üstelik mavi ile oynaması da son derece kolaydır. Biraz koyulaştırıp griye yakınlaştırarak karakter katabilirsiniz örneğin.

2 Katlı Müstakil Ev Dış Cephe Rengi Önerileri

Dış cephe renklerinde soğuk yada nötr renkleri kullanmak istemiyor olabilirsiniz. O halde biraz da sıcak renklerden bahsetmekte fayda var. Mesela Kırmızının farklı tonları olan kerpiç rengi, sıcak turuncu, sonbahar sarısı ve pembemsi renkler. Bahsi geçen bu renkleri özellikle içerisinde bulunduğumuz 2021 yılında çok göreceğiz.

Bina Dış Cephe Renk Uyumu

Yeni dış cephe renginiz için bir kaç fikir verdikten sonra biraz da ilham alabileceğiniz, fikir edinebileceğiniz görsel örnekler sunmanın faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle hemen alt tarafta sizler için bir foto galeri hazırladık. Filli Boya, Jotun Boya, Polisan, Dyo ve Mashall gibi markaların yeni dış cephe kartelasından seçilen renklerin uygulandığı 2 katlı ev görsellerinden meydana gelen bu galeriye göz atarak dış cephe renk seçiminizi yapabilirsiniz.

Dış Cephe Boya Renkleri Görseller

One Reply to “2 Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri Uygulama Örnekleri 2021”

  1. Bir boya ustası ve bir boya firması sahibi olarak Binbirdekor.com ‘a sonuna kadar katılıyorum. Bu yıl bilindik sıradan renkler çok moda olacak. Demedi demeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir