10 Farklı Özel Tasarım Banyo Dolabı Modeli

Modern Hazır Banyo Dolabı Modelleri

Banyo dekorasyonlarını güncelleyen okurlarımıza yardımcı olmak, zaten zor işlerini biraz olsun kolaylaştırmak adına banyo tadilat&dekorasyon ürünlerine göz atmaya devam ediyoruz. Başlıktan da anlayacağınız üzere bu sayfamızda banyo dolaplarını mercek altına alıyoruz. Daha önce banyo dolabı üreticilerinin ve markalarımızın ürünlerine VitrA banyo Dolapları gibi, yapı marketlerimizin ürünlerine ise Ikea banyo dolapları ve Bauhaus Banyo Dolapları gibi başlıklar altında incelemiştik. Bu sayfamızda ise özel tasarım bir banyo dolabı veya özel ölçü banyo dolabı yaptırmak isteyen okurlarımıza ilham kaynağı olacağını düşündüğümüz birbirinden güzel 10 farklı ve modern banyo dolabı tasarımı ile huzurlarınızdayız. Dolayısı ile modern banyo modelleri yada dekorasyonu yapmak istiyorsanız, sonradan pişman olmamak adına burada ki tasarımlara mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Özel Tasarım Banyo Dolapları

Piyasa da bir çok marka ve üreticinin belli standartlara sahip bir çok farklı model ve ebatta banyo dolabı mevcut. Ancak bunlar hazır ve fabrikasyon ürünler olduklarından sadece belirli ölçülerde üretiliyorlar. Yani banyolarında farklı ebatlarda banyo dolaplarına sahip olanlar mecburen özel siparişle banyo dolabı yaptırmak durumunda kalıyorlar.

Banyo Dolabı Yaptırırken

Doğal olarak da madem yeniden bir banyo dolabı yaptırılacak, hem zevklerine uygun, hem de ihtiyaçlarına tam anlamı ile cevap verecek bir yapı da olsun istiyorlar. İşte bu noktada binbirdekor.com olarak bizler devreye giriyoruz ve bu düşüncede olan okurlarımıza paragraf aralarında gördüğünüz hem ilham alabilecekleri örnekler sunuyor, hem de işlerine yarayacak bir kaç önemli bilgi de vermeye çalışıyoruz.

Detaylı Banyo Dekorasyonu

Konu girişinde de  vurguladığımız gibi banyo dekorasyonu son derece meşakkatli bir iştir. Hale fayans ve seramiklerinin de değiştiği köklü bir banyo yenileme olayına girdiyseniz Allah yardımcınız olsun. Merak etmeyin, burada bu yıkım, kırım döküm yada yeniden döşeme işlerinden daha önce makalelerimizde sıklıkla bahsettiğimiz için tekrar bu konulara girmiyoruz.

Banyo Dolabı Yaptırırken

Olayımız banyo dolabı olduğu için, sizler paragrafa aralarında ki farklı banyo dolabı tasarımlarına göz atarken, bizlerde direk bu konu hakkında yapmanız gereken, bir kaç ve hayati önem taşıyan bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Banyo Dolabı Nasıl Yerleştirilir ?

Efendim madem banyonuzu deyim yerinde ise tamamen yıktıysanız ve her şeyi yeni baştan dizayn ediyorsanız banyo dolabınız için de en kullanışlı yeri belirlemeniz çok önemli. Sonuçta bu yeri sonradan değiştirmeniz çok zor.

Banyo Dolabı Dizaynı

Peki banyo dolabının yerini nasıl belirleriz ? Bunun için banyonuzda kapı arkasına gelen alanları tercih etmemeniz gerekiyor, zira bu alan banyo dolabınızın çekmece ve kapaklarının açılmasına engel olabilir.

Banyo Dolabının Yeri Neresi Olmalı ?

Ayrıca bir sürü para harcayarak özel olarak yaptırdığınız ve banyonuzu görsel olarak zenginleştirecek bir enstrümanı kapı arkasına saklamanın hiç bir mantığı yok. Bu enstrümanı öyle bir yere yerleştirmelisiniz ki banyo kapısı açıldığında dolabınız hemen göze çarpmalı, bir ihtişamla parlamalı…

Banyo Dolabı Yerleşim Fikirleri

Bunun için kapının tam karşısına gelen ve banyonun odak noktası olan bir alanı tercih edebilirsiniz. Bu alanın banyo genişliğinize göre çok geniş yada dar olması çok önemli değil. Sonuçta yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu alan banyonuzun odak noktası olacak.

Banyo Dolabına Göre Seramik Döşeme

Banyonuz da banyo dolabınızı yerleştireceğiniz ve odak noktası olarak belirlediğiniz alanı tespit ettikten sonra işiniz çok daha kolaylaşacaktır. Mesela banyo duvar karolarının banyo dolabının geleceği alana göre döşenmesine olanak sağlayacaktır. Dikey bordürlerin banyo dolabı arkasında kalarak görsel zenginliğin yitirilmesinin önüne geçebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Su ve Elektrik Tesisatı

Tabi bu yer tespiti sadece size görsellik açısından önemli kazanımlar sağlamaz. Ayrıca teknik destek de sağlar. Mesela lavabolu bir banyo dolabı tercih ettiyseniz su tesisatı, ışıklı lavabo dolabı modelleri arasında bir seçim yaptıysanız banyo elektrik tesisatı hakkında sizlere kılavuz olur. Bu son derece önemli ve sonradan değişmesi yeni yapılan fayans ve seramiklerin kırılmadan değiştirilmesi imkanız olan sıhhi tesisatların nereye çekileceği hakkında sizlere yol gösterir.

Burada sizlere hem modern banyo dolaplarından en güzel örnekleri sunduk, hem de işinize yarayacak önemli bilgiler sunmaya çalıştık. Umarız bu bilgiler işinize yaramıştır. Ancak yine de içinden çıkamadığınız konular olursa bizlere alt tarafta ki yorum bölümünden mesaj gönderebilir, sorularınız iletebilirsiniz. Kesinlikle herhangi bir karşılık beklemeden en kısa süre de sizlere yardımcı olmak adına elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir