Süper asma kat fikirleri

Ev dekorasyonu örnekleri tavan dekorasyon fikirleri asma kat örnekleri çatı katı dekorasyonu dubleks evler için dekorsayon tavsiyeleri resimleri…

Günümüz apartman veya rezidans gibi yaşam alanlarında yüksek tavanlara rastlamak pek mümkün değil, maliyetleri aşırı yükseltmesi nedeni ile bu tip uygulamalara yer verilmiyor yeni yapılarda. Ayrıca ülkemizin ılıman ve genelde güneşli bir iklim dokusuna sahip oluşu nedeni ile yüksek tavanlar, İskandinav ülkelerinde olduğu gibi pek tercih edilmiyor. Yüksek tavanlı mekanlara genellikle eski veya özel yapılarda rastlıyoruz. Ancak bu tip mekanlar dekorasyon anlamında oldukça homojenik bir yapıya sahiptir. Yâni yüksek tavanlı evlerde istediğiniz tarzda oynama yapabilirsiniz. Hele de eski ama bu tarzda bir evde hakikaten çok güzel restorasyonlar yapmak, sonuçları aldıkça daha zevkli bir hale gelecektir.

Avrupa ülkeleri ve Amerika’da bu tip yüksek tavanlara sahip mekanların dekorasyonunda en çok kullanılan uygulama ise asma yada ara kat olarak adlandırılan ve mekana görsel anlamda zenginlik katarken, yer tasaruffu da sağlayan uygulamadır. binbirdekor.com’u sürekli takip edenler hatırlayacaktır, bir kaç ay önce “Yer tasarrufu için asma yatak odaları” başlığı ile yayınladığımız makalede bu tarz mekanlar için tasarlanmış şahane asma yatak odalarına yer vermiştik. Bu sayfamızda ise yüksek tavanlara sahip mekanları olan, ancak henüz burada nasıl bir uygulama veya restorasyon çalışması yapacağı hakkında bir fikri olmayan takipçilerimize, ilham kaynağı olacağını düşündüğüm, oldukça farklı ara kat dekorasyonlarından örnekler sunacağım…

Bir önceki yazımız olan Modern şöminelerin en güzelleri Burada !... başlıklı makalemizde modern şömineler ve şömine modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Süper asma kat fikirleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. İbrahim Adıyaman dedi ki:

    Evinde yer alan bir asma katım var .Orayı en uygun Nasıl kapatabiliriz ?

    1. hakan özden dedi ki:

      Merhaba asma kat derken bu kat evin tamamında mı her hangi bir odanın üstündemi ? biraz daha açık bilgiler verebilirmisiniz.

Sayfa başına git