Muhteşem Yüzyıl Halıları

has ottoman 8

Osmanlı İmparatorluğunun en parlak çağını, Kanuni Sultan Sülayman‘ın yüzyılını anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisi ekranlarda soluk soluğa takip ediliyor. Dizideki savaş sahneleri, sarayda dönen entrikalar izleyiciyi ekran başına çivilerken, dizideki mobilyalar, halılar, kilimlerde bir o kadar dikkat çekiyor. binbirekor.com‘un daha önceki makalelerinde Muhteşem Yüzyıl renklerini incelemeştik. Bu makalemizde ise Muhteşem Yüzyıl dizisinin halılarına göz atacağız. Tabi ki bu çok şık halılar, aynı zamanda dizinin sponsoru olan HAS Halı‘dan… Çankaya Köşkünden, Avusturya başkanlık sarayına kadar liderlerin tercihi olan HAS Halı koleksiyonlarını dört başlıkta toplamış. PeraOttomanThe Museum Colecction ve Seraph… Tüm koleksiyonları inceleyeceğiz ancak şimdi OTTOMAN Koleksiyonu ile başlayalım….

 

Bir önceki yazımız olan MERİNOS'tan Harika Kırlentler başlıklı makalemizde desenli kırlent modelleri, kırlent kılıfı örnekleri ve kırlent modelleri örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
LAVEZZİ Banyo Dolapları

Özellikle şık mutfak mobilyaları ile dikkatleri üzerine çeken LAVEZZİ banyo mobilyalarında da oldukça  iddialı. Daha önce ki binbirdekor.com makalelerinde LAVEZZİ...

Kapat