Messi’nin ilginç evini gördünüz mü ?

Ünlü futbolcuların evleri lionel messinin evi messi nerede yaşıyor lüks ev örnekleri en güzel ev mimarileri…

Tartışmasız dünyanın en iyi iki futbolcusundan biri olan Cristiano Ronaldo ‘nun muteşem malikânesine göz atmıştık. Ronoaldo mu , Messi mi tartışmasını binbirdekor.com sayfalarına da taşımak istemiyorum ama futbolda değilde ev konusunda sayfalarımızda da bu tartışma sürecek gibi görünüyor. Çünkü yeşil sahaların ünlü yıldızı Lionel Messi için ünlü isimlerin ilk tercihi olan İspanyol Mimar Luis de Garrido tarafından Katalunya’da ultra-modern bir malikane tasarlandı.

 

Messi hali hazırda bir apartman dairesinde oturuyor, ancak oğlu Thiago’nun doğumundan sonra yaşadığı apartman dairesinden taşınmayı düşünüyor. Bu arada reklam gelirleriyle birlikte yılda 30 milyon Eurodan fazla para kazanan bir yıldızın halihazırda bir apartman dairesinde oturması mütevazılıktan mıdır, yoksa bu çocuk biraz cimri mi ? İronik bir durum :)

Hayatı sekiz yaşındayken konulan büyüme hormon eksikliği teşhisi ile ironik bir hâl alan futbolun bu dev yıldızı için tasarlanan malikane de ironi içeriyor., zira Arjantinli yıldız için tasarlanan ev, gecesi gündüzü, hayatı, herşeyi olan fotbol topunu, bahçesi ise ömrünü adadığı fotbol sahasını andırıyor.

ünlü futbolcuların evleri messi

Lionel Messi’nin evi

Tasarımın sahibi olan ünlü mimar Luis de Garrido, tasarımını “Messi’nin kişiliğine uygun bir ev yapmak istiyorum. Futbol onun sadece işi değil; aynı zamanda hayatı” şeklinde açıklarken, bu şahane malikaneyi, kuşbakışı görünümü dev bir futbol topunu andıracak şekilde tasarlamış.

ünlü futbolcuların evleri messi_2

Ünlü futbolcuların Evleri

Futbol sahasını andıran evin ön cephesi yalnızca çimle kaplıyken arka cephesi tamamen havuzdan oluşuyor. Arjantinli dünya yıldızının Luis de Garrido’nun basında büyük ilgi gören projesini kabul edip etmeyeceği ise henüz belli değil.

ünlü futbolcuların evleri messi_3

Luis de Garrido Malikane tasarımı

Resimlere göz attınız, Ronaldo’nun evinide gördünüz, o halde soruyorum sizlere Messi mi Ronaldo mu ?…

ünlü futbolcuların evleri messi_4

Messinin ilginç evi

 

Bir önceki yazımız olan Ünlü futbolcuların evleri (Cristiano Ronaldo) başlıklı makalemizde cristiano ronaldo'nun evi ve ünlü futbolcuların evi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cıvıl cıvıl bir ofis dekorasyonu

Ofis dekorasyonu nasıl olmalı en güzel ofis dekorasyonları farklı dekorasyon fikirleri ofis dekorasyonu tavsiyeleri örnekleri resimleri... Epeydir Avrupa ve Amerika'dan...

Kapat