Mağara Tarzı Dekorasyon

Zamanla tükenmeye başlayan dekorasyon trendleri, tasarımcıları sınırlarını zorlayarak yeni şeyler üretmeye teşvik eder. Ancak bu yeni şeyler kullanılabilir ve gerçekten dekoratif olmalı ve hemen hemen her zevke hitap etmelidir. Ancak teknoloji çağını yaşadığımız ve her yeni gün teknolojik bir keşifle karşı karşıya kaldığımız şu günlerde, Fransız tasarımcı Alexandre de Betak‘ın bu tip ticari kaygılara yer vermediği, Mayorka’nın Tramuntana bölgesindeki çok farklı ve ilginç tasarımını sizinle paylaşmak istedim.

Akdeniz’in güzel manzarasına bakan dış cephesi tamamen taştan bu evi mağaralardan esinlenerek tasarlamış Alexandre de Betak. Evin tasarımında mağaraların organik yapısını bozmamak adına tamamen doğal malzemeler kullanmış. kirişler, kapılar ve mobilyalar sade ahşaptan yapılıp rustik bir hava yakalanırken, raf gibi dekorasyonu ön plana çıkaran objelerde ise doğal kayalar kullanılmış ve bana kalırsada şahane olmuş. Teknolojiye bağımlı olduğumuz bu çağda, bir mağara dönemi gezisi yapmak sanırım bir çoğunuzu neşelendirecektir, ne dersiniz ?..

Bir önceki yazımız olan Hediyeler İçin Fantastik Fiyonklar başlıklı makalemizde hediye önerileri, hediye paketi yapımı ve hediye paketine fiyonk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Fi-Yaka Kırıkkale

Efendim bu devirde 29 Bin liraya kümes bile vermezler demeyin, malesef yanılırsınız, zira Fiyapı Anadolu harekatının ilk ayağı olan Fi-Yaka...

Kapat