Evinizi Geniş Gösterecek Duvar Rengi Önerileri

Dekorasyon denince en önemli olay duvar renkleridir aslında ancak hep geri planda kalır. Çünkü evinizi duvar renklerinize göre dekore edersiniz, seçtiğiniz mobilyaları duvar renginize göre uydurmaya çalışırsınız. Duvar rengide seçmek öyle kolay bir iş değildir ve genellikle yanlış verilen kararlar kolay kolay telafi edilemez. Özellikle dar mekanlarda kullanılacak renkleri çok dikkatli seçmek gerekir, zira yanlış bir renk seçiminde zaten dar olan bir mekana birde karanlık ekleyerek yaşanmaz hâle getirebilirsiniz. Dolayısı ile bu makalemizde başlıktanda anlayacağınız üzere oda oda dar mekanlar için hangi renkleri kullanacağınız hakkında sizlere işe yarar fikirler veriyoruz.

Ev hanımları zamanlarının büyük bir kısmını mutfakta geçirdiklerinden ortamı daha geniş bir hale getirmek ve aydınlatmak adına kırmızı ve turuncunun açık tonları kullanılarak sıcak ortamlar yaratılabilir.

Banyolar ise genellikle evin en küçük alanlarına sahiptirler, bu nedenle banyolara huzur ortamı sağlamak ve geniş göstermek adına açık renkler kullanılabilir. Kırık beyaz ya da mavinin açık tonları tercih edilebilir.

Dar odalarda, mat ve koyu renkler seçmek zaten küçük olan odayı boğacağından akıllıca bir çözüm olmayacaktır. Bu renkler hem odanın havasını son derece kasvetli yapar hem de güzelim dekorasyonunuzun arka planda kalmasına neden olur. Bu nedenle beyazın tonları, fildişi, şampanya gibi renkler daha açık ve berrak renkler kullanmak odayı geniş göstermek için en ideal tonlar olacaktır.

Evinizin assolisti salonlara gelecek olursakson zamanlarda bu alanlardır kum bejinin moda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak renk seçerken yine de tavan rengi, aldığı ışık seviyesi, zemin rengi ve dekorasyon özelliklerini dikkate almakta fayda var. Eğer küçük ve dar bir salona sahipseniz ve ışık seviyeniz güzelse, geniş ortamlar için beyazın açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Ancak ışık seviyeniz daha az geliyorsa, açık ama hareketli renk tonları kullanmanızda fayda var.

Yatak odanızın rahat ve huzur verici olması yaşam kaliteniz için oldukça önemli. Bunun için yapılması gereken duvarlarınızın, yatak örtünüzün renklerinden bir ya da iki ton açık renkler kullanılarak boyanmasıdır. Genellikle lila ve mor renklerin seçildiği yatak odalarını geniş göstermek için, bu renklerin açık olanları tercih edilmelidir.

Çocuk odaları için geleneksel olan renkler kızlar için pembe, erkekler için ise mavi tonlardır. Sizde bu kalıbı sevmeyenlerdenseniz, zaten evin en küçük odalarından biri olan çocuk odalarını, daha keyifli hale getirmek için pastel tonları kullanabilirsiniz.  Hayal güçlerini geliştirmek adına masallardaki renkleri duvarlara taşıyarak, eğlenceli ortamlar yaratabilirsiniz.

Hemen her odanız için evinizi geniş gösterecek duvar renkleri hakkında sizlere verdiğimiz bilgilerin ardından gelin birde foto galerimizde olayın görsellerine göz atalım, bakalım dar mekanlarda bu renkler nasıl duruyor.

EVİNİZİ GENİŞ GÖSTERECEK DUVAR RENKLERİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Bir önceki yazımız olan En İyi Yatak Odası Duvar Rengi Kombinasyonları başlıklı makalemizde yatak odası duvar boya renkleri, yatak odası duvar boyası ve yatak odası duvar renkleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git