Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır ?

Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır ?
13 Temmuz 2011 tarihinde eklendi, 572 kez okundu.

Mekan dekorasyonunda duvar kağıtları yeniden moda, duvar kağıdında son trend ise tabi ki boyanabilir duvar kağıtları…  Peki duvar kağıtlarını nasıl boyayacağız…Bunun için öncelikle duvar kağıdınızın boyanabilir özellikte olması gerekiyor. Eğer boyanabilir duvar kağıdınız var ve boyamak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken şey yapıştırdığınız duvar kağıdının yapıştırıcısının iyice kuruduğuna ve kağıdın duvarda sağlam bir şekilde durduğuna emin olmaktır. Eğer duvar kağıdınız tam yapışmadıysa boyama sırasında rulo vakum etkisi yaparak duvar kağıdınızın açılmasına neden olacaktır. Küçük bir kabarcık ya da köşede ufak bir açılma bile boyarken sizi üzecek büyüklükte bir açılmaya neden olabilir. Bir duvar kağıdını boyamak için en uygun boya silikonlu su bazlı boyalardır. Bu tür boyalar silikonlu ve esnek olduğu için kağıdın esnek yapısına uyum gösterecek, çatlama ve kabuklanma yapmayacaktır. Duvar kağıdını boyamadan önce boyayı doğru sulandırmak da çok önemlidir. Az sulandırılmış boya uygulama esnasında yapıştırıcı etkisiyle kağıdınızı boya rulosu ile duvardan çekebilir. Plastik boya ve yağlı boya ile duvar kağıdını boyamak kağıt üzerindeki boyanın zamanla pullanmasına ve çatlamasına neden olabilir. Ayrıca yağlı boya duvar kağıdının üzerindeki desen ve kabartıları kapatarak kağıdın doğal görünümüne zarar verebilir.

Bir önceki yazımız olan Marshall'ın Yeni Osmanlı Kahve Rengi başlıklı makalemizde duvar boyaları marshall, en güzel duvar boya renkleri ve evimi boyatmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır ? duvar kağıdı boyanırmı,duvar kağıdı üzerine boya yapılırmı,duvar kagidinin ustune boya,duvar kağıdı hangi boya ile boyanır,boyanabilir duvar kağıdı hangi boya ile boyanır,duvar kağıtları boyanırmı,duvara kagidina hangi boya yapilir,renkli duvar kağıdı nasıl boyanır,renkli duvarkagidi boyanırmi,duvar kağıdına boya yapılırmı, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

Etiketler:

Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. sercan diyor ki:

  Desenli Rulom
  Tasarımlarınızın, ev dizaynlarınızın ne kadar özgün olacağı hayal gücünüze kalmış.

  http://www.desenlirulom.com tıklayınız..

  Üstelik duvar kağıdın’dan % 80 daha ucuz …

  TÜRKİYEDE BİZDEN UCUZ SATAN YOKKK ….

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İDER TV ünitesi truva 5
İDER Mobilya TV Ünitesi (TRUVA)

İDER mobilya'nın sizlere özel, keyifli seyirler için tasarladığı modern ve şık TV duvar ünitelerinden TRUVA serisini binbirdekor.com olarak sizler için...

Kapat